FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2020

Obory veletrhu

Jak rok 2020 změnil vnímání bezpečnosti a jaké jsou trendy tohoto oboru? To prozradí veletrh FOR ARCH


Jak rok 2020 změnil vnímání bezpečnosti a jaké jsou trendy tohoto oboru? To prozradí veletrh FOR ARCH

Když v roce 2018 Ministerstvo vnitra ČR dělalo výzkum veřejného mínění k prevenci kriminality, vyplynulo z něj, že jakkoliv byla politickým tématem migrace, lidé se cítili ohroženi nejčastěji kapesní krádeží, vloupáním do bytu a vandalismem. V letošním roce pojem bezpečnost zcela změnil význam. Změnila ho epidemie, karanténa, kdy byli lidé dlouho doma, a ve zdravotnictví a na úřadech se přidaly hrozby kybernetické bezpečnosti.

 

 

Vlivem epidemie se změnily i požadavky na přístupové systémy v budovách. „Požadavek na kontrolovaný vstup osob do budov je nyní celosvětově vzrůstající trend, např. počítání lidí v zóně nebo měření teploty při vstupu do budovy. Tyto systémy již umíme zabudovat do našich turniketů,“ říká Kamil Semela, Senior Marketing Manager společnosti COMINFO.

 

 

Lidé, byty, domy a chaty se vrací do běžného režimu a bezpečnost je stále důležitým prvkem. Hraje roli i v hodnocení bytů, domů a lokalit pro bydlení i pro podnikání. Technologie a řešení pro zvýšení bezpečnosti jako například bezpečnostní dveře, okenní kování, bezpečnostní fólie, zámky, mříže a ploty, řízení osvětlení v době nepřítomnosti, kamery, technologie pro monitoring a služby tak mají své místo i na veletrhu FOR ARCH.

 

Poradenské centrum Zabezpečení, Konference Zabezpečte se - bezpečný domov

S dotazy pomůže i letos poradenské centrum v Hale 4 pod garancí Ministerstva vnitra ČR a partnerů, Policie ČR a Cechu mechanických zámkových systémů ČR (CMZS). Návštěvníky tradičně zajímá, ve které fázi hrubé stavby začít řešit zabezpečení, chtějí konzultovat nabídky od firem i rozdíly v používání certifikovaných a necertifikovaných produktů. Určitě na některé dotazy odpoví i konference Zabezpečte se – bezpečný domov, která se koná 24. září a zaměří se na trendy a možnosti pro moderní zabezpečení bytů a rodinných domů.

 

Konference Požární bezpečnost staveb

K tématu bezpečnost na stavebním veletrhu FOR ARCH patří i 5. ročník konference Požární bezpečnost staveb 23. září, kde se již tradičně setkají hasiči, stavaři, specialisté technologií, facility manažeři i securita. „Letošní konference bude reagovat na řadu nových předpisů v oboru a zejména na sjednocení požadavků na výrobní a nevýrobní objekty. Představíme podrobně změny, které se týkají především požárního větrání chráněných únikových cest. Ani letos nebude chybět návštěva významné realizace. Posluchači se seznámí s koncepcí požárně bezpečnostního řešení přístavby největší multifunkční haly v ČR – O2 Universum v pražských Vysočanech. Vedle toho zazní např. zkušenosti s aplikací požadavků z hlediska požární bezpečnosti na ETICS a další zajímavé přednášky,“ říká Petr Bohuslávek, vedoucí redaktor stavby portálu TZB-info.

 

Bezpečnost, elektro, osvětlení a chytré instalace

 

„Nová aplikace WALL vytváří komfortní ovládací prvek s kapacitou mnoha desítek ovládaných spotřebičů, novinkou je i modul, který učiní klimatizaci součástí chytrého domu,“ jmenuje Markéta Alexanderová ze společnosti HDL Automation s.r.o. příklady letošních novinek z oboru chytrých instalací, ale protože ani zde nejde jen o techniku, pokračuje: „Co se týče designu ovládacích prvků, zůstáváme u oblíbeného skla, kovu a pro intuitivní ovládání umožňujeme u určitých typů ovladačů zdarma gravírování ikon na tlačítka.“ Mezi novinkami uvádí HDL i nový výkonový stmívač, který dokáže stmívat i LED nebo elektronické zdroje pro potřeby větších sálů, výrobních hal. Osvětlení je velmi důležité pro tělesnou i psychickou pohodu člověka, významně ovlivňuje i zdravotní stav a pracovní výkon, je hodnoceno i v rámci BOZP. Poradenské centrum časopisu Světlo v Hale 4 nabídne konzultace a rady k výběru, montáži i provozu osvětlení.

 

 

Na veletrhu FOR ARCH se sejdou již tradičně odborníci, kterých se dotýká aktuální situace ve stavebnictví profesně, nabídka řešení napříč obory stavebnictví pro bydlení, ostatní stavby i municipalitu i laici, kteří hledají inspiraci. V září 2020 najdou na pražském výstavišti v Letňanech odpovědi na mnohé své otázky.

 

Více informací najdete na www.forarch.cz.

 

 


Více
  TZB-info
TZB-info Proč si pořídit tepelné čerpadlo voda-voda značky SPIRÁLA . 2. díl - Zdroj přírodní vody a náklady na její čerpání Covid-19 a vývoj spotřeby zemního plynu v Evropě ROVENTO® - větrací jednotka s regenerací tepla a přenosem vlhkosti vhodná pro dřevostavby Laufen: Oblíbená klasika nabízí řešení pro koupelnová úskalí Společnost VELUX Group se zavazuje snížit svoje budoucí emise CO2 SATJAM Solar nabízí držáky na střešní solární systém pro krytiny SATJAM
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2019

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2018

Facebook