FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2020

Obory veletrhu

OSMONT představí v hale 4 novinky ve svítidlech z kolekce 2020/2021


OSMONT představí v hale 4 novinky ve svítidlech z kolekce 2020/2021

Pro letošní rok si společnost OSMONT s.r.o. připravila řadu novinek ve svém širokém sortimentu přisazených, vestavných, závěsných a průmyslových svítidel. Firma působící na trhu již více než 29 let se za dobu své existence zařadila mezi přední výrobce osvětlovací techniky. A to nejen v rámci tuzemského trhu, ale také v zahraničí, prostřednictvím sítě partnerů ve více než 35 zemích světa.

Nabízena jsou svítidla se skleněnými stínidly z ručně foukaného skla TRIPLEX OPAL s matovaným povrchem. Stínidla TRIPLEX OPAL se vyznačují decentním, sametovým vzhledem a poskytují skvělé optické vlastnosti při použití s LED zdroji. Tam, kde použití skleněných svítidel není přípustné nebo vhodné, jsou v nabídce plastové varianty se stínidly z polykarbonátu, PMMA či polyetylenu. Tento druh těles je vhodný do prostor s většími nároky na mechanickou odolnost stínidel, případně do prostor s jinými bezpečnostními opatřeními.

Samotná tělesa lze vybavit klasickými žárovkami nebo moderním a úsporným LED systémem vlastní konstrukce. Veškerá svítidla v sortimentu jsou vyráběna na zakázku dle přání a požadavků zákazníků.

 

Závěsný systém LE – energie bez kabelu

 

Zajímavou inovací u závěsných svítidel, představenou již v roce 2018, je systém zavěšení LE. Ten umožňuje přívod elektrické energie do svítidla pod nízkým napětím přes nosná ocelová lanka, což zajišťuje čistý a elegantní design produktu bez rušivých prvků.

Systém LE byl společností OSMONT představen již u svítidla CARINA LE. Toto svítidlo bylo pro svůj originální technický návrh oceněno na mezinárodním veletrhu FOR ARCH 2018. Závěsy jsou nabízeny v černém, stříbrném nebo bílém provedení.

Novinkou v rámci systému LE pro rok 2020/2021 je jeho použití u nových závěsných svítidel se skleněnými stínidly, konkrétně u ERIS LE a ARAKIS LE a u novinky s plastovým difuzorem SAGITA LE. Dále je systém LE nabízen nejen u nových typů svítidel, ale také u stávajících, kde bylo dosud možno užít pouze klasický tyčový, kabelový, nebo lankový závěs.

 

Novinky se stínidly TRIPLEX OPAL

 

V sortimentu svítidel se skleněnými stínidly TRIPLEX OPAL si společnost připravila řadu nových produktů. Stylový ARAKIS, dostupný v přisazené i závěsné LE variantě v průměrech 350 nebo 445 mm. Zajímavá je rovněž série TANIA s tyčovým, lankovým nebo kabelovým zavěšením. Zapomenout nesmíme ani na novou sérii APUS a ALKOR, svítidla ve tvaru krychle a válce s rozměry 104 x 104, 140 x 140 mm nebo 184 x 184 mm. Obě svítidla disponují krytím IP43.

Nově je také možno osadit LED systémem řady svítidel, kde to dříve možné nebylo, například u svítidel FLORA a STYX, ATIK a AFRA. V neposlední řadě nové svítidlo ERIS, které designem vychází z oblíbené série ELSA. Liší se pouze výškou stínidla. Svítidlo je nabízeno v průměrech 340, 445 a 540 mm.

 

Černobílé kombinace

 

Zajímavým řešením u svítidla ERIS je možnost vybavení stínidlem s ručně malovaným černým pruhem po jeho obvodu. Tento prvek zásadně mění design svítidla a produkt získá také nepřímé osvětlení. Varianta s tímto stínidlem je značena písmenem C (ERIS C). Svítidlo série ERIS je nabízeno v přisazené, vestavné, ale také závěsné variantě LE. V kombinaci s černým provedením závěsu se tak jedná o velmi stylový prvek moderních interiérů.

 

Novinky s plastovými stínidly

 

Novinky se objevily také v rámci řady svítidel s plastovými stínidly. K výrobě stínidel je používáno polykarbonátu, PMMA, nebo polyetylénu. Svítidla s plastovými difuzory mají oproti skleněným produktům obecně vyšší stupně krytí a zároveň lepší mechanickou odolnost. Zmíněné vlastnosti předurčují použití těchto svítidel v prostorách, kde je vyšší riziko poškození, nebo například vyšší vlhkost či prašnost prostředí.

Tyto vlastnosti však nikterak nebrání osobitému, elegantnímu designu. Novinkou je například přisazené svítidlo SAGITA, kombinujícího tvar válce a čočky, Průměr tohoto svítidla je 300 a 400 mm a má krytí IP54. Kromě přisazené varianty je k dispozici i vestavná, či závěsná varianta LE. Novinkami v plastovém sortimentu jsou dále závěsný TITAN LE, či závěsný ISIS v černém provedení.

Modernizací prošla rovněž stávající řada svítidel DELIA, nabízena v přisazené, vestavné a nově také v závěsné LE variantě. Obdobně jako u skleněné varianty produktů ERIS je možné nově dovybavit svítidla DELIA černým pásem z broušené fólie, buď v černém nebo hliníkovém provedení. Tato úprava je možná také pro série TILIA. Takto vybavené produkty jsou v názvu značeny písmenem C.

 

Regulace Tunable White & chytrá řešení

 

Společnost letos nově představila možnost vybavení produktů systémem Tunable White. Ten umožňuje uživateli regulovat teplotu chromatičnosti v rozmezí od 2700 do 6500 K. Systém je nabízen pro svítidla ELSA 6 a DELIA 3. K ovládání svítidel nebo jejich sestav výrobce nabízí možnost instalace Bluetooth modulu TRIDONIC basicDIM Wireless, v kombinaci s DALI LED předřadníkem. Svítidlo lze poté ovládat i tam, kde není elektroinstalace dostatečná pro klasické analogové i digitální stmívání. Zařízení umožňuje regulovat intenzitu osvětlení či přepínat přednastavené či uživatelem definované světelné scény. Ovládání je možné z chytrého telefonu či tabletu s operačními systémy iOS a Android či speciálním dálkovým ovladačem basicDIM Wireless User Interface nebo klasickým vypínačem za předpokladu instalace dvou modulů basicDIM Wireless, kdy jeden je umístěn ve svítidle a druhý ve vypínači.  

 


Více
  TZB-info
TZB-info Proč si pořídit tepelné čerpadlo voda-voda značky SPIRÁLA . 2. díl - Zdroj přírodní vody a náklady na její čerpání Covid-19 a vývoj spotřeby zemního plynu v Evropě ROVENTO® - větrací jednotka s regenerací tepla a přenosem vlhkosti vhodná pro dřevostavby Laufen: Oblíbená klasika nabízí řešení pro koupelnová úskalí Společnost VELUX Group se zavazuje snížit svoje budoucí emise CO2 SATJAM Solar nabízí držáky na střešní solární systém pro krytiny SATJAM
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2019

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2018

Facebook