FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Obory veletrhu

Dozvíte se na veletrhu FOR ARCH 2020: Jak na dotace Nová zelená úsporám a Dešťovka


Dozvíte se na veletrhu FOR ARCH 2020: Jak na dotace Nová zelená úsporám a Dešťovka

Státní fond životního prostředí ČR patří k tradičním účastníkům veletrhu FOR ARCH a chybět nebude ani letos. Na poradenském stánku v hale 1 představí aktuální dotační tituly v oblasti životního prostředí, které pomáhají s financováním energeticky úsporných rekonstrukcí a staveb domů, hospodařením s dešťovou vodou i s řešením následků sucha.

 

 

Nová zelená úsporám: Půl milionu na stavbu i rekonstrukci domu

 

Prvenství mezi dotačními programy co do zájmu patří programu Nová zelená úsporám. Podporuje celé spektrum opatření, která přináší majitelům rodinných či bytových domů komfortnější bydlení, větší úsporu energií a současně šetří životní prostředí. Vedle zateplení, výměny oken a dveří či výstavby nízkoenergetických domů poskytuje program příspěvek na instalaci solárních a fotovoltaických panelů i na využití ekologických zdrojů energií. Výše dotace dosahuje statisíců korun a pokrývá úpravy realizované s dodavatelskou firmou i svépomocí.

 

www.novazelenausporam.cz

 

OPŽP: úspora a lepší klima ve městech a obcích

 

Obcím, městům a dalším veřejným subjektům je určen Operační program Životní prostředí (OPŽP). S pomocí dotace mohou starostové zateplit budovy škol, nemocnic, sportovních hal i úřadů, využít úsporné zdroje energie nebo rovnou budovy postavit nové, v nízkoenergetickém standardu. Součástí OPŽP jsou tituly jako Velká Dešťovka, která nabízí prostředky na obranu proti lokálním povodním, různá adaptační opatření na sucho či lepší hospodaření s dešťovou vodou. Program průběžně přispívá i na obnovu zeleně, ochranu přírody a krajiny či třídění a recyklaci odpadu.

 

www.opzp.cz

 

Dešťovka: ušetříte peníze i pitnou vodu

 

Úsporu pitné vody v domácnostech podporuje populární dotační program Dešťovka. Fond z něj přispívá na pořízení nádrží na zachytávání dešťové vody k zalévání či splachování v domě a také na opětovné využití šedé odpadní vody v domácnosti. Výše příspěvku může v závislosti na zvolené variantě dosáhnout až 105 000 Kč. Pozor, tento příspěvek mohou využít majitelé rodinných a bytových domů z celé ČR, a to i ti, kteří trvale žijí v rekreačním objektu.

 

www.dotacedestovka.cz

 

SFŽP ČR na veletrhu FOR ARCH

 

Pokud se o dotace zajímáte a nevíte, jak na to, zastavte se na poradenském stánku Státního fondu životního prostředí ČR v hale 1. Poradíme vám s možnostmi dotací, s vhodným úsporným řešením pro váš dům i s dalším postupem. V průběhu veletrhu můžete navštívit také přednášky našich odborníků na téma „Dotace pro vaše úsporné bydlení“. Na nich se v kostce dozvíte vše podstatné k dotačním programům Nová zelená úsporám a Dešťovka.

 

www.sfzp.cz


Více
  TZB-info
TZB-info O minimální výšce slunce v nové evropské normě Správná skladba a postup realizace suché plovoucí podlahy Mural art - seznamte se, prosím Chytrý strom AS-POUSTR Praskání nových zděných komínů aneb teplotní šok keramické komínové vložky Výpočet dodané energie pro vytápění
Závěrečná zpráva FOR ARCH 2020

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2019

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje