FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2020

Obory veletrhu

Tepelné čerpadlo s obzvlášť tichým provozem od společnosti Viessmann


Tepelné čerpadlo s obzvlášť tichým provozem od společnosti Viessmann

V letošním roce uvedla společnost Viessmann na trh nové splitové tepelné čerpadlo Vitocal 200-S, navržené i pro využití v husté zástavbě řadových domů. Tomu odpovídá i jeho tichý provoz a prostorově úsporný, nerušivý a citlivý pohledový design. Díky vysoké hodnotě COP má toto zařízení nízké provozní náklady a výkon od 4 až 12 kW. Navíc dokáže pracovat s výstupní teplotou až 60 °C.

 

Vitocal 200-S se stejně dobře uplatní i v jiných typech nové rodinné výstavby a stejně tak při rekonstrukcích nebo modernizacích; vždy pak jde o výhodnou alternativu.

 

Pojem splitové tepelné čerpadlo nebo splitové provedení říká, že se zařízení skládá z oddělené vnitřní a venkovní jednotky. Ve vnější jednotce je kompresor, ventilátor a výparník. Horké chladivo pak odtud proudí měděným potrubím do vnitřní, tiché části, kde je tepelný výměník, oběhové čerpadlo a regulační technika. Veškeré zvuky z kompresoru a ventilátoru tak zůstávají venku a navíc odpadá problém s rizikem zamrznutí topné vody.

 

Hlavní výhody

 • Topný výkon 4 až 12 kW při venkovní teplotě 7 °C a topné vodě 35 °C;
 • Levný provoz díky vysoké hodnotě COP až 5 (při venkovní teplotě 7 °C a topné vodě 35 °C);
 • Velmi tichý provoz* - ideální pro použití v sídlištích s řadovými domy;
 • Vysoká kvalita a moderní nadčasový design pod značkou Made in Germany;
 • Nejvyšší výstupní teplota až 60 °C;
 • Vnitřní jednotka s vysoce účinným oběhovým čerpadlem, trojcestným přepínacím ventilem a regulací, u varianty pro vytápění a chlazení také s integrovaným průtokovým ohřívačem vody;
 • Intuitivní regulace Vitotronic se snadným ovládáním a grafickým displejem;
 • Reverzibilní provedení tepelného čerpadla umožňuje vytápění a chlazení v jednom přístroji;
 • Možnost ovládání větracích systémů Viessmann;
 • Připravenost k napájení z vlastní fotovoltaické elektřiny;
 • Funkce kaskády s optimem pro výkonové číslo COP až pro 5 tepelných čerpadel;
 • Volba ovládání přes internet pomocí bezplatné aplikace ViCare und Vitoconnect;
 • Splnění podmínek pro čerpání ze státních dotačních programů;
 • Třída energetické účinnosti**: A++

 

Poznámky:

*) díky patentované technologii pro akustický komfort bydlení, tzv. akustický design – Advanced Acoustic Design (AAD),

**) Třída energetické účinnosti dle nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vytápění za průměrných klimatických podmínek - řešení pro nízkoteplotní aplikace (výstupní teploty do 35 °C) / řešení pro středně-teplotní aplikace (výstupní teploty do 55 °C).

 

 

Nejtišší venkovní jednotka svého typu

Jednotka je za provozu sotva slyšitelná, což je výsledek kvalitního technického návrhu zvukově optimalizovaných ventilátorů, které ve spojení s inteligentní regulací otáček výrazně snižují hladinu hluku šířeného vzduchem i konstrukcemi při plném i částečném provozu. Nízké kmitočty, které u běžných TČ zní jako dunění a vyvolávají pocit znepokojení, jsou u tohoto výrobku vyloučeny.

Hladina akustického tlaku činí 35 dB(A) ve vzdálenosti jen 3 metry od venkovní jednotky. V režimu tichého nočního provozu dochází k dalšímu snížení hlučnosti ventilátoru a kompresoru. Tato funkce je důležitá zejména tam, kde musí být splněny zákonné předpisy na hlukové emise (hladina akustického tlaku dle technických norem: 35 dB (A)). Týká se to zejména oblastí s hustou zástavbou, jako jsou například sídliště s řadovými domy.

Dvojité uložení pro izolaci zdrojů hluku tlumí dunivý zvuk těla jednotky.

Dvojnásobné pružné elastické spoje a akusticky optimalizované komponenty chladicího okruhu účinně zabraňují výstupu zvukových vln z krytu jednotky a potrubí chladiva. Tím je přenos vibrací z venkovní jednotky do objektu či budovy téměř nemožný.

 

Zvýšení efektivity

Základní komponenty systému přispívají ke zvýšení efektivity systému. Patří k nim kompresor typu scroll s řízenými otáčkami, deskový výměník tepla s asymetrickými kanály a výparník s vlnitými lamelami. Hodnota výkonového čísla COP je pak na úrovni až 5,0 při teplotě vzduchu 7 °C a topné vody 35 °C.

 

 

Více informací o produktu naleznete na www.viessmann.cz

 

 


Více
  TZB-info
TZB-info Proč si pořídit tepelné čerpadlo voda-voda značky SPIRÁLA . 2. díl - Zdroj přírodní vody a náklady na její čerpání Covid-19 a vývoj spotřeby zemního plynu v Evropě ROVENTO® - větrací jednotka s regenerací tepla a přenosem vlhkosti vhodná pro dřevostavby Laufen: Oblíbená klasika nabízí řešení pro koupelnová úskalí Společnost VELUX Group se zavazuje snížit svoje budoucí emise CO2 SATJAM Solar nabízí držáky na střešní solární systém pro krytiny SATJAM
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2019

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2018

Facebook